Четвер, 25.04.2024, 08:36
Головна » Статті » Виховна робота » Сценарії заходів

Сценарій години спілкування « Вибір майбутньої професії »

Сценарій години спілкування за темою:
«Вибір майбутньої професії»

Автор: Мисловець Віталіна Іванівна,
класний керівник 8-Б класу

Зміст виховної діяльності: Ціннісне ставлення до праці
Час проведення: 45 хвилин
Місце проведення: класна кімната
Тема. Вибір майбутньої професії
Мета. Сформувати в учнів свідоме й відповідальне ставлення до вибору професії, збагачувати інтелект, виховувати любов до праці, почуття колективізму, взаємодопомоги.
Обладнання: результати тестування, картки із завданням, мішечок з предметами,пакунок із зерном, документ формату А – 4, фотографія, тканина.

Хід заняття

Вступне слово вчителя

Існує багато цікавих, творчих, необхідних професій, але ж потрібно вибрати саме ту, яка найбільше до душі.
Якщо ти з дитинства мріяв стати лікарем або космонавтом, і дотепер не сумніваєшся в правильності свого вибору - у тебе немає проблем. Що б не говорили мама й бабуся, ти із завзятістю фанатика штудіюєш підручники з хімії або біології, або відвідуєш гурток "юний фізик" і добре уявляєш собі, що будеш робити по закінченні школи.
Якщо це так, то ти - щасливчик. Тому що, багато хто з учнів зовсім не уявляють собі, "ким бути" і куди вступати й чи вступати взагалі, коли продзвенить довгоочікуваний останній шкільний дзвінок.
Тож, для початку визначимося: з чого необхідно починати вибір професії?
Насамперед, потрібно розібратися в собі, це ви вже спробували зробити на минулій виховні, проходячи тест на визначення профорієнтації, зараз за результатами цього тесту ви об’єднаєтесь в групи.

(Учні об’єднуються в групи)

І так, в нас сформувалося п’ять груп : (Вчитель зачитує хто в ходить в )
1 «людина – людина»;
2 «людина – техніка»;
3 «людина – природа»;
4 «людина – знакова система»;
5 «людина – мистецтво».

Будь-яка професія вимагає, щоб у людини були присутні так звані "професійно важливі якості" - наприклад, для коректора важлива увага, для художника - образне мислення тощо. Тому, вибираючи певну професію, важливо усвідомити, чи є в тебе здібності, що відповідають професійно важливим якостям.
Від здібностей залежить якість виконання роботи. Кожній людині незалежно від її професії треба розвивати свій "окомір” або, як кажуть у народі, вміти визначати "на око” вагу, ширину або інші властивості предметів, які вона часто використовує у своїй професії.

Завдання 1

На столі знаходяться речі, дивлячись на них, ви повинні відповісти на такі запитання:
«людина – людина»
1. Скільки грам у столовій ложці?
2. Яка ємність одноразового стаканчика?
«людина – техніка»
1. Яка товщина дошки?
2.Яка висота даного стільця?
«людина – природа»1.Скільки предметів у мішку?
2.Яка маса зерна в одному пакунку?
«людина – знакова система»
1.Які поля даного документа?
2.Шрифтом якого розміру набраний документ?
«людина – мистецтво»
1.Яка довжина і ширина шматка тканини?
2.Який розмір даної фотографії?

Вчитель. Пам'ятай, що психічні властивості людини (здібності, інтереси або риси характеру) - винятково гнучкі, що змінюються якості. Відомо чимало випадків, коли людині, що не має здібностей до музики, але жагуче бажає нею займатися, вдавалося розвити музичний слух. Головне - інтерес; запам'ятай: здібності формуються в діяльності. Звикай працювати, трудитися.

Завдання 2

Мова – найдорожчий скарб народу. Як найціннішу спадщину, як заповіт передає кожна мати своїй дитині любов до народу, до рідної мови. Справжньою окрасою літературної спадщини кожного народу, кожної національності є прислів'я та приказки. Тому зараз ми перевіримо ваші літературні знання.
Вам необхідно: за ключовими словами доповнити прислів’я та приказки.
«людина – людина»
Справа – майстра Справа майстра величає
Праці - не зробиш Без праці нічого не зробиш
«людина – техніка»
Труда – плода Без труда – нема плода
Умілому - легка Умілому всяка робота легка
«людина – природа»
Посієш – вродить Посієш вчасно – вродить рясно
Бджола - працює Бджола мала, а й та працює
«людина – знакова система»
Не тямиш – не берися Коли не тямиш, то неберися
Працюй – поту Працюй до сьомого поту
«людина – мистецтво»
Сім разів – один раз Сім разів, один раз відріж
Одяг - діла Не одяг прикрашає людину, а добрі діла

Вчитель При виборі майбутньої професії не орієнтуйтеся лише на її престижність. Юристи, банкіри, економісти, фінансисти дійсно залишаються лідерами серед престижних професій, але ринок праці ними вже давно переповнений. Тож, з позиції перспективи, ви можете залишитись з гарним дипломом, але без роботи.
Не думайте, що ті люди, які отримали престижну професію, але нині сидять без роботи, просто невдахи, а з вами буде по-іншому. З кожним роком роботодавці стають все більш вибагливими і на ринку праці виживе лише той, хто, крім звичайного вузівського диплому, має ще безліч умінь і знань.
Завдання 3Відгадай професію.
Кожна група придумує професію і за допомогою пантоміми показує іншим, решта – відгадують.
Вчитель Не відвертайтеся від "непрестижних" професій, дотримуючись стереотипу про них, як про "чорну" і низькооплачувану роботу. Представники робітничих професій сьогодні на вагу золота. Відповідно й зарплатня у гарних фахівців у цій сфері іноді навіть вища, ніж у деяких "престижних" спеціалістів.
І завжди пам'ятай: остаточний вибір тільки за тобою, тому що вибираючи професію, ти вибираєш долю. Професія повинна приносити задоволення (позитивні емоції тобі) і забезпечувати максимальну реалізацію твоїх можливостей (користь суспільству).
Категорія: Сценарії заходів | Додав: VVS (05.11.2012)
Переглядів: 4641 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.