Миргородська гімназія імені Т.Г.Шевченка Миргородської міської ради Полтавської області
П`ятниця, 23.10.2020, 01:32
Вітаю Вас, Гість
Архів записів
Працівник кримінальної поліції


Друзі сайту


Пошук


«Кодекс честі» гімназійної громади

 

Преамбула

      Даний «кодекс честі» розроблений спільно учнівським самоврядуванням гімназії та педагогічним колективом закладу. Він враховує рівноправність всіх учасників освітнього процесу в їхніх правах та обов’язках.

     Жодна дитина на Землі не схожа на іншу. У кожного своя зовнішність, характер, здібності, оточення. Це робить її унікальною і неповторною особистістю.  Кожна людина, подібно всім іншим людям на світі, повною мірою наділена гідністю і правами, що належать їй за фактом народження. Ніхто і ні за яких обставин не має права принижувати її гідність і позбавити її цих прав.

      «Кодекс честі» роз’яснює всім учасникам освітнього процесу (далі УОП) їхні права, обов’язки та правила поведінки. Якщо кожен УОП  стане слідувати цьому «Кодексу», то у нашій гімназії встановиться особливо доброзичлива, психологічно комфортна атмосфера, яка потрібна людині сама по собі, і разом з тим, сприяє успішному засвоєнню знань, розвитку її  творчості.

        Кожен УОП зобов’язаний знати положення «Кодексу» і підтвердити згоду слідувати даним знанням. Після цього настає повна особиста відповідальність кожного за виконання «Кодексу честі».

 

Права учасників освітнього процесу:

Кожен УОП має право:

1. На навчання і розвиток в морально благополучній, доброзичливій атмосфері.

2. На повагу своєї людської гідності усіма без винятку.

3. На справедливе і рівне ставлення до себе з боку педагогів, учнів, працівників гімназії.

4. На об’єктивну оцінку і визнання своїх досягнень у навчанні та виконанні своїх професійних обов’язків.

5. На шанобливе ставлення до своєї особистості і своїх прав з боку вчителів та учнів будь-якого віку та статі. Не допускаються ніякі вирази і дії, що принижують і ображають людську гідність, що травмують психіку і ізолюють від спільних справ.

6. На власну точку зору з будь-якого питання і свободу її відстоювання, яка не суперечить духу і букві даного «Кодексу».

7. На фізичну недоторканність, зокрема недоторканність особистих речей.

8. На гуманне ставлення оточуючих, дорослих і дітей.

 

Обов’язки учасників освітнього процесу:

Кожен УОП зобов’язаний:

1. Серйозно ставитися до навчання та виконання своїх професійних обовязків, прагнути показувати в ній найкращі результати.

2. Виконувати письмові та усні розпорядження педагогів, адміністрації та Самоврядування гімназії. Поважати знання і досвід своїх вчителів.

3. Поважати цінності, пріоритети, моральні та педагогічні установки гімназії, дбати про репутацію і сприяти підняттю її престижу своїми досягненнями.

4. Поважати людську гідність і права інших УОП. Будь-які дії, що принижують людську гідність, що травмують психіку, що ведуть до замкнутості та ізоляції від класного і гімназійного колективу, породжують стан пригніченості, комплекси, відчуття власної неповноцінності, розцінюються як злочин перед особистістю дитини і є несумісними з основоположними принципами навчання і виховання в гімназії.

5. Дотримуватися загальноприйнятих норм етикету; уникати поведінки, яка не прийнятна для оточуючих з естетичної точки зору.

6. У гімназії цінуються: знання, інтелект, мистецькі та спортивні досягнення, духовні інтереси, сильна воля, здоров’я, доброзичливість, співчуття, взаємодопомога, інтелігентність, щирість, чесність, внутрішня культура, охайність. Засуджуються: лінь, егоїзм, обман, несправедливість, грубість,  заздрість.

7. Висловлювати свої погляди, не зачіпаючи гідності і почуттів інших УОП.

8. Не перекладати свою вину на інших і насамперед принести вибачення, намагаючись виправити становище і зробити висновки на майбутнє.

 

УОП не повинен:

1. Прагнути до переваги над іншими людьми за рахунок морального і фізичного тиску. У нашій гімназії визнається виключно перевага в знаннях, спорті та художній творчості. Неприпустимо створювати які-небудь перешкоди у навчанні та розвитку інших дітей.

2. Залякувати кого б то не було, особливо більш слабких і молодших за віком.

3. Висміювати того, хто менше знає, відстає у навчанні або вчинив якийсь промах. Особливо непристойно і жорстоко висміювати людину за його фізичні особливості і недоліки.

4. Давати клички і принизливі прізвиська.

5. Відповідати злом на зло.

6. Допускати фізичне чи психологічне насильство.

7. Вживати нецензурні слова і вирази, вести розмови на непристойні теми.

8. Приносити в гімназію цигарки, алкогольні та наркотичні речовини, друковану продукцію аморальної спрямованості.

9. Брати чужі речі без дозволу їхніх власників.

10. Приносити в гімназію речі для продажу іншим УОП, а також купувати що-небудь у них.

11. Грати на території гімназії в азартні ігри або будь-які інші ігри на гроші або речі.

12. Заподіювати збиток гімназійного майна, зеленим насадженням на території гімназії, пошкоджувати інтер’єр і фасад гімназійної будівлі.

 

На території гімназії та в приміщенні:

1. Необхідно вітатися з усіма УОП.

2. Забороняється самовільно відлучатися з гімназії протягом навчального дня за якою причини і під будь-яким приводом. Учень може вийти за межі гімназійної території тільки з дозволу класного наставника або адміністрації школи.

3. Забороняється залишати гімназію протягом навчального дня, не поставивши до відома про це класного наставника чи педагога продовженої групи.

4. Учень, бажаючий у вільний час вийти за територію школи, в фізкультурний зал або магазин, повинен повідомити про це класному наставникові або педагогу продовженої групи. Забороняється перебувати в фізкультурному залі за відсутності педагога.

5. Кожен УОП повинен максимально точно виконувати розпорядок дня, не спізнюватися на уроки, обід, факультативні заняття.

6. Забороняється розмовляти з учнем чи педагогом неввічливо.

7. На перерві забороняється бігати по гімназійним коридорам, кричати, штовхатися, вживати будь-які дії, які можуть призвести до травми інших УОП.

8. Кожен УОП повинен виконувати правила техніки безпеки. Забороняється приносити в гімназію гострі предмети, за винятком тих, які потрібні для уроків праці і занять у другій половині дня. Останні повинні перебувати у портфелі і використовуватися тільки для роботи. У разі нездужання або травми необхідно негайно повідомити про це шкільну медсестру.

9. Кожен УОП повинен стежити за чистотою в гімназії та в своєму класі, не розкидати папірці, не писати на партах, стінах, підвіконнях, витирати ноги при вході в гімназію. Обов’язки чергового по гімназії і класу слід виконувати відповідально і ретельно.

10. Необхідно дотримуватися правил етикету в одязі, манерах спілкування.

11. Забороняється без дозволу власника цікавитися вмістом портфеля і кишень одягу інших УОП. Особисте майно кожного є недоторканним. Це ж стосується речей, що знаходяться на столі і в столі вчителя, а також в учительській, фізкультурному залі та їдальні.

12. Забороняється приносити в гімназію дорогі речі, що не мають відношення до навчального процесу, вироби з дорогоцінних металів і каменів.

13. Позичені гроші або речі необхідно повернути вчасно або раніше терміну. Стан речей повинно бути не гірше, ніж те, в якому вони були взяті. Педантичне ставлення до грошей і речей інших людей – це справа честі.

14. Необхідно дбайливо ставитися до тварин і птахів, а також зелених насаджень, дерев, кущів, квітам, які знаходяться на території гімназії.

 

На уроці:

1. До початку уроку кожен УОП повинен мати на парті (столі) все необхідне для того, щоб відразу ж включитися в освітній процес.

2. Забороняється приходити на урок учневі без виконаного домашнього завдання, а вчителю без відповідної підготовки до уроку.

3. На початку уроку вчителю та учням слід встати і привітатися один до одного.

4. На уроці не можна займатися тим, що не пов’язано з освітнім процесом.

5. Забороняється шуміти, голосно розмовляти, ходити по класу, а також заважати іншим учням і вчителеві будь-яким іншим способом.

6. Не можна під час уроку залишати клас без поважної причини.

7. Якщо в клас входить доросла людина, необхідно встати і привітатися до нього.

 

Загальні настанови та поради:

• Пам’ятайте, що основні положення даного «Кодексу» написані зовсім не для того, щоб зробити життя важчим Їх зміст – це досвід всього попереднього існування людей. Це висновки, зроблені людьми виходячи з цього досвіду.  Тому дуже нерозумно і необачно ставитися до них зневажливо. Виконуйте їх не з страху осуду або покарання, а по внутрішньому бажанню і переконанню, навіть тоді, коли  ніхто не бачить і не може засудити. Завдяки цьому можна полегшиш собі життя, завоювати симпатії, дружбу і повагу з боку інших людей, а також піднятися у власних очах, знайти внутрішню рівновагу, спокій і впевненість, дуже необхідні в житті.

• Пам’ятайте, що всі люди мають бажання, потреби та інтереси. Намагайтеся в будь-яких ситуаціях подумки поставити себе на місце людини, з якою спілкуєшся. Вже в давнину люди дуже різних, не пов’язаних один з одним культур прийшли до одного і того ж висновку: «не роби іншому того, чого не хочеш, щоб робили тобі».

• Піклуйтеся про свою репутацію вже зараз. Немає нічого, на що її мало б сенс проміняти. Пам’ятайте, що немає нічого надійніше довіри, заснованої на довгорічній гімназійній дружбі.

• Задоволення і розваги не можуть бути головною метою життя. Люди, які живуть заради цього, ніколи не досягають нічого серйозного.

• Не посилайтеся на батьківське суспільне і матеріальне становище для того, щоб самому піднятися в очах оточуючих. Власний авторитет заробляється тільки власною працею.