Четвер, 25.04.2024, 03:09
Головна » Статті » Виховна робота » Сценарії заходів

Сценарій години спілкування «Я і моя шкільна родина»»

Сценарій години спілкування за темою:
«Я і моя шкільна родина»

Автор: Мисловець Віталіна Іванівна,
класний керівник 8-Б класу

Зміст виховної діяльності: Ціннісне ставлення до праці
Час проведення: 45 хвилин
Місце проведення: класна кімната
Година спілкування «Я і моя шкільна родина»
Мета: сприяти зміцненню взаємодії сім'ї і школи, розкрити роль батьків у навчанні та вихованні дітей, розширити уявлення дітей і батьків про сім'ю як найбільшої загальнолюдської цінності.
Завдання:
показати, що мир і злагода в сім'ї - головна умова благополуччя, щастя і здоров'я всіх членів родини;
спонукати батьків до роздумів про особливості виховання в їхній родині;
стимулювати повноцінне спілкування батьків з їхніми дітьми;
показати роль батьків у розумній організації вільного часу підлітків;
представити батькам способи проведення вільного часу з сучасними підлітками;
спонукати батьків і дітей до спільного проведення дозвілля;
дати можливість кожній дитині проявити свої здібності, свою унікальність.
Використовувані методи:
проблемний;
колективно-творчу справу;
метод свободи вибору;
метод зворотного зв'язку.
Види діяльності:
індивідуальний;
груповий.
Обладнання.
На стінах і дошці кабінету закріплені «Паспорти сім'ї», виготовлені спільно батьками і дітьми напередодні.
Грамоти та дипломи переможцям у грі.
«Смайли» для голосування при визначенні переможця у конкурсі на кращий «Паспорт сім'ї».
На дошці назва заходу: «Я і моя шкільна родина».

ХІД ЗАХОДУ

I етап - підготовчий.

Роботі учнів передують засідання батьківського комітету та батьківські збори, на яких обговорюється і приймається рішення про підготовку та проведення заходу в рамках Дня Сім'ї.
За місяць до проведення заходу учні знайомляться з особливостями майбутньої події, обговорюють і вибирають приблизний план «Паспорти сім'ї». Обговорюється вільна форма «Паспорти» на розсуд авторів.
Подальша робота виконується в домашніх умовах за підтримки всіх членів сім'ї.

Приблизний план «Паспорту сім'ї учня»

Паспорт сім'ї учня (ці) 8-б класу ____________________________.

Наш девіз:
1. Моя родина: (ім'я, по батькові тата, мами, бабусь, дідусів, імена дітей, клички домашніх тварин).

2. Особисті дані членів сім'ї:
ім'я, по батькові;
де працює, чим займається;
хобі (чим любить займатися у вільний від роботи час);
улюблений вид спорту, що в цьому виді спорту приваблює;
улюблена книга, автор;
улюблене блюдо (вказати, що любить: їсти чи готувати);
улюблена пора року, чому;
улюблений анекдот;
інша цікава інформація.

3. Стоп-кадр «І жартома, і всерйоз» - фоторепортаж з життя родини з коментарями.

II етап – класна година

1. Вступне слово ведучого, привітання з Днем сім'ї (класний керівник).
2. Захист Паспортів сім'ї, підготовлених до заняття (учні, по необхідності за допомогою батьків).
3. Підведення підсумків та нагородження переможців. Рефлексія.

I. Вступне слово ведучого.

- Добрий день дорогі батьки, гості, діти. Сьогодні у нас свято. На території планети по імені «Школа» зібралися всі її «жителі»: батьки, учні та вчителі. Це наша з вами планета! Шкода, що ми дуже рідко всі разом зустрічаємося на ній. Тим цінніше рідкісні зустрічі і приємніше спілкування. У нашій країні оголошений Рік Сім'ї. А наша школа відзначає День Сім'ї, із задоволенням вшановуючи дітей і батьків.
Сім'я - це не просто люди, що живуть під одним дахом. Сім'я - єдиний організм, у якого одне велике серце і загальна душа. Це не просто красиві слова. Ви знаєте, як хвилюються батьки, коли хворіють діти, діти знають як сумно в хаті, коли їдуть мама або тато, в родині завжди й прикрощі та радості діляться на всіх. А ще є шкільна родина. Цей термін давно використовується і, мабуть, класний колектив і можна назвати шкільною родиною. 5-7 годин ми проводимо з вами тут, в стінах школи, спілкуємося, ділимося новинами, переживаннями. Всі ви, учні, вчитеся в одному класі вже не перший рік. Але що ви знаєте про родини своїх однокласників? Я стикаюся деколи з тим, що ви навіть не знаєте, де живуть ваші товариші по навчанню! І, напевно, бажання познайомити вас з рідними ваших друзів, бажання познайомитися з вашими родинами ближче, наштовхнуло батьківський комітет класу і мене на ідею створення «Паспортів сім'ї». Знаю з ваших розповідей, що для деяких сімей створення «паспорту» стало на кілька днів найцікавішим заняттям, об'єднало за роботою і дорослих і дітей. Але краще один раз побачити, ніж сто разів почути. Зараз ми познайомимося з вашими роботами. По закінченні захисту, ви зможете вибрати на ваш погляд найцікавішу роботу. Кожен повинен прийняти рішення самостійно, приклеївши смайлик на куточок паспорта.

II. Захист Паспортів сім'ї

Використовуючи смайлики для жеребкування, діти визначають порядок захисту. Для захисту «Паспортів» відводиться 3-5 хвилин.

III. Підведення підсумків та нагородження переможців

Для визначення переможця (відмітки вподобаних робіт) - 5 хвилин.
Наприкінці заходу ведучий підводить підсумок зустрічі, нагороджує сім'ю - переможця. Учні та батьки висловлюють думку про побачене, діляться враженнями про процеси створення «паспортів», пояснюють свій вибір кращої роботи.
Категорія: Сценарії заходів | Додав: VVS (05.11.2012)
Переглядів: 5515 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.