П`ятниця, 26.04.2024, 21:23
Головна » Статті » Виховна робота » Національно-патріотичне виховання юного покоління

НАКАЗ ДЕПАРТАМЕНТУ ОСВІТИ І НАУКИ ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСНА ДЕРЖАВНОЇ АДМІНІСТРАЦІЇ

ПОЛТАВСЬКА ОБЛАСНА ДЕРЖАВНА АДМІНІСТРАЦІЯ

ДЕПАРТАМЕНТ ОСВІТИ І НАУКИ

НАКАЗ

12.02.2015                                  м. Полтава                                     № 51

Про подальше вдосконалення системи

національно-патріотичного виховання

дітей, учнівської та студентської молоді

в навчальних закладах Полтавської області

На виконання наказу Міністерства освіти від 27 жовтня 2014 року № 1232 «Про затвердження плану заходів щодо посилення національно-патріотичного виховання дітей та учнівської молоді», та з метою удосконалення системи виховної роботи серед учнівської та студентської молоді у навчальних закладах Полтавської області

НАКАЗУЮ:

1. Керівникам органів управління освітою райдержадміністрацій та міськвиконкомів, директорам закладів освіти комунальної власності, професійно-технічних, інтернатних та позашкільних навчальних закладів:

1.1. Проаналізувати і розглянути на колегіях органів управління освітою райдержадміністрацій та міськвиконкомів, педагогічних радах стан організації, зміст роботи щодо національно-патріотичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді району, міста, закладу і визначити шляхи для подальшого удосконалення системи роботи з національно-патріотичного виховання.

До 06 березня 2015 року

1.2. Продовжити роботу щодо створення та впровадження у навчальних закладах ефективних моделей національно-патріотичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді.

Протягом навчального року

1.3. Здійснити заходи щодо створення у кожному навчальному закладі осередків дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура»)

До 20 березня 2015 року

1.4. На офіційних веб-сайтах навчальних закладів створити  та забезпечити постійне ґрунтовне наповнення рубрики «Національно-патріотичне виховання юного покоління».

Постійно

1.6. Активізувати роботу щодо розширення напрямів співробітництва навчальних закладів області із соціальними інститутами та громадськими організаціями з питань патріотичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді.

Протягом навчального року

1.7. Посилити співпрацю з районними органами військового комісаріату з питань підготовки молоді до захисту держави, організації проведення навчально-польових зборів на базі військових частин.

Постійно

1.8. Провести наради з виховної роботи навчальних закладів з питання впровадження ефективних моделей національно-патріотичного виховання

До 15 березня 2014 року

1.9. Розширити тематику творчих науково-дослідницьких краєзнавчих та пошукових робіт у системі МАН України з питань українського державотворення, історії козаччини, історії Полтавського краю.

Постійно

1.10. Посилити відповідальність керівників регіональних методичних служб, заступників з виховної роботи за організацію та виконання заходів щодо національно-патріотичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді.

Постійно

1.11. Провести конференції, засідання «круглих столів», семінари, семінари-тренінги, форуми, фестивалі, спрямовані на утвердження патріотизму, духовності, моральності, формування загальнолюдських цінностей.

Постійно

1.12. Залучити учнівське та студентське самоврядування до організації акцій, флеш-мобів, ігор, конкурсів з метою патріотичного виховання молоді.

Постійно

2. Полтавському обласному інституту післядипломної педагогічної освіти ім. М.В. Остроградського (Зелюку В.В.):

2.1. Забезпечити проведення обласного фестивалю-конкурсу учнівських лідерських проектів «Ми віримо в гарне майбутнє».

Щороку

2.2. Створити рубрику «Національно-патріотичне виховання юного покоління» на сайтах інституту та Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації, у разі потреби вносити відповідні зміни.

Постійно

2.3. Створити банк даних досвіду роботи навчальних закладів з національно-патріотичного виховання дітей, учнівської та студентської молоді

До 01 серпня 2015 року

2.4. Розробити методичні рекомендації щодо національно-патріотичного виховання учнівської молоді з урахуванням сучасних вимог.

До 31 березня 2014 року

3. Обласному центру туризму і краєзнавства учнівської молоді (Комісару С. В.):

3.1. Створити та поновлювати банк даних гуртків, секцій, клубів національно-патріотичного напряму, що функціонують у навчальних закладах області.

До 12 березня 2015 року,

постійно

3.2. Забезпечити проведення щорічної обласної  краєзнавчої  конференції  «Полтавщина – земля моя свята» та «Пізнання минувшини в іменах – підґрунтя освіти нації».

Постійно

3.3. Забезпечити щорічне проведення ІІ (обласного) етапу Всеукраїнської дитячо-юнацької військово-патріотичної гри «Сокіл» («Джура») та надавати організаційно-методичну допомогу у проведенні І (районного, міського) етапу гри.

Щорічно

3.4. Створити реєстр музеїв національно-патріотичного спрямування та висвітлити їхню діяльність на сайті Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації.

До 01 травня 2015 року

4. Про виконання наказу інформувати відділ кадрової, позашкільної та виховної роботи Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації.

Щоквартально

5. Контроль за виконанням даного наказу покласти на заступника директора Департаменту освіти і науки Полтавської облдержадміністрації – начальника управління вищої, професійно-технічної освіти, науки, кадрової, позашкільної та виховної роботи Гажієнко Г.І.

Директор Департаменту

освіти і науки облдержадміністрації                                                     С.М. Шевчук

Категорія: Національно-патріотичне виховання юного покоління | Додав: vvs1972 (10.03.2015)
Переглядів: 1326 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.