Миргородська гімназія імені Т.Г.Шевченка Миргородської міської ради Полтавської області
Субота, 28.01.2023, 02:03
Вітаю Вас, Гість
Главная » 2012 » Листопад » 9 » День української писемності та мови
10:19
День української писемності та мови
День української писемності та мови — свято, яке щороку відзначається в Україні 9 листопада. За православним календарем — це день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця.
Свято встановлено 9 листопада 1997 року, коли Президент України Леонід Кучма на підтримку ініціативи громадських організацій та з урахуванням важливої ролі української мови в консолідації українського суспільства видав Указ № 1241/97 «Про День української писемності та мови». В Указі зазначено: «Установити в Україні День української писемності та мови, який відзначати щорічно 9 листопада в день вшанування пам'яті Преподобного Нестора-Літописця».

У День української писемності та мови за традицією:
• покладають квіти до пам'ятника Несторові-літописцю;
• відзначають найкращих популяризаторів українського слова;
• заохочують видавництва, які випускають літературу українською мовою;
• стартує Міжнародний конкурс знавців української мови імені Петра Яцика — конкурс проводився за підтримки Міністерства освіти та науки України та Ліги українських меценатів. Щорічна кількість учасників понад 5 млн. з 20 країн світу.
В інтернеті свято отримало своє продовження у проекті UA DAY. Суть проекту полягає в популяризації вживання української мови в усіх сферах суспільного життя. Організатори пропонують взяти участь у флешмобі — в цей день розмовляти та писати виключно українською
9 листопада, у День української писемності та мови, Українське радіо запрошує всіх охочих взяти участь у написанні Всеукраїнського диктанту національної єдності. Про це повідомляє прес-служба Національної радіокомпанії України(НРКУ).
«Щороку цього дня українці – від великого до малого – можуть взяти участь у написанні радіодиктанту та з’ясувати, наскільки добре знають рідну мову, а ще – продемонструвати солідарність з усіма, хто любить і шанує рідне слово, хто хоче, щоб українці говорили українською мовою і зберегли її для нащадків», – наголошується у повідомленні.

Отож, цьогорічний диктант проведе доцент Київського університету ім. Б.Грінченка, автор шкільних підручників з української мови та літератури Олександр Авраменко. Традиційно диктант складатиметься зі 100-120 слів. Ті, хто напише його без помилок, будуть відзначені призами. Це – грошові премії, книжки, компакт-диски з унікальними записами Українського радіо.
Запрошуємо всіх гімназистів до участі у цій акції

Заходи
кафедра української філології та історії
Миргородської гімназії імені Т.Г.Шевченка
до Дня української писемності та мови
(2012-2013 навчальний рік)

1.Святковий випуск газети «Вісник гімназії» до Дня української писемності та мови.
2.Конкурс стіннівок «Мово моя калинова» (на краще художнє оформлення найзмістовніших висловів про мову).
3.Конкурс на кращого декламатора поезії про рідну мову. Для учнів 5-8 класів.
4.Класні години для учнів 7-8 класів - під гаслом «Мова наша - мова кольорова, В ній гроза травнева, тиша вечорова»;
5. Класні години для учнів 9-І І класів - під гаслом «Мова наша, мова - літ минулих повість, Вічно юна мудрість, сива наша совість»
6. Бібліотечний урок для учнів 6 класів «Не бійтесь заглядати у словник...»
5. Конкур-вікторина для учнів 5 класів «Слова як різнокольорові намистинки»

Зав. кафедри Савостьянова Т.В.
Просмотров: 1388 | Добавил: VVS | Рейтинг: 0.0/0
Всего комментариев: 0
Добавлять комментарии могут только зарегистрированные пользователи.
[ Регистрация | Вход ]