П`ятниця, 29.03.2024, 13:47

Вибір робочого столу

Кімната школяра повинна включати місце для приготування уроків, для зберігання підручників, зошитів і іншого шкільного приладдя. Робочий стіл школяра повинен бути таким, щоб на ньому зручно було писати, розкласти зошит, книгу, шкільне приладдя. Краще всього використовувати звичайний письмовий стіл з двома ящиками і простий жорсткий стілець. Висота столів і стільців повинна відповідати зросту дитини.
Для малюків зручний в користуванні відкидний стіл, що є дошкою, прикріпленою на петлях до вузької дерев'яної планки, горизонтально прибитої до стіни. Дошка спирається на кронштейн, прикріплений на петлях до вертикальної планки, також прибитої до стіни перпендикулярно до першої, але нижче за неї. Стіл добре фарбувати масляною або емалевою фарбою під колір стін, щоб він був менше помітний, коли його опустять. У міру зростання дитини стіл можна закріпити вище, і таким чином, він може служити не один рік. Природне і штучне світло повинне падати на стіл зліва.
Робочі столи можна встановлювати паралельно вікну, під кутом або вздовж стіни. При цьому варто відзначити, що, сидячи лицем до стіни, школяр менше відволікатиметься. Над столами і на стінах часто закріплюють полиці для книг, доступ до яких повинен бути вільним.
Стіл для ігор і занять повинен бути прямокутним, оскільки, займаючись за круглим столом, діти притискують грудну клітку до кришки столу, а при малюванні і ліпленні лікті у них знаходяться на вазі, що втомлює і заважає виробленню правильних навичок.

Джерело :www.stylemania.ru