Миргородська гімназія імені Т.Г.Шевченка Миргородської міської ради Полтавської області
Четвер, 23.01.2025, 20:21
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Виховна робота » Класному керівнику

Рух - це життя!
«Заняття фізкультурою», регулярні фізичні навантаження – це не тільки шкільні уроки. Сьогодні – це і фітнес, і аеробіка, і походи в басейн всією сім'єю, і пробіжки та піші переходи у парку і багато що інше, з чого складається життя сучасної людини.
Заняття фізкультурою покращують обмін речовин і кровообіг, укріплюють серце, судини і легені, розвивають м'язи, позбавляють від багатьох хвороб, позитивно впливають на психоемоційну сферу, роблять людину стрункіше і красивіше, допомагають бути активними, працездатними, зберігати інтерес до життя. Є певні правила, дотримуючись яких, ефект від заняття фізкультурою буде ще вищий.
*Емоційна насиченість заняття фізкультурою повинна бути неодмінно. Адже найбільше задоволення і ефект ми отримуємо від того, що нам подобається і цікаво робити.
*Щільність заняття фізкультурою повинна бути індивідуальною. Необхідно розраховувати навантаження і частоту занять залежно від своєї тренованості. Дуже великі навантаження щодня можуть тільки погіршити стан, привести до сильної втоми, травм. А малі, не дадуть очікуваного ефекту.
*Індивідуальні заняття фізкультурою безперечно мають велику результативність у порівнянні з груповими. Адже індивідуальні заняття фізкультурою покликані для вирішення конкретних проблем конкретної людини і розробляються строго з урахуванням індивідуальних особливостей особи і причин, що породжують проблему.
Правильно дихати для заняття фізкультурою дуже важливо. Правильне дихання швидше і ефективніше насищає організму киснем, заспокоює нервове збудження, нормалізує функціонування всіх внутрішніх органів, не допускає кисневого голодування. Вдих потрібно проводити через рот одночасно діафрагмою (тобто животом) і грудьми, а видих через ніс, опускаючи груди і втягуючи живіт. Чим більше потреба організму в кисні, тим активніше повинен бути видих.
Психологічний настрій на заняття фізкультурою важко переоцінити. Медицині з самих якнайдавніших часів були відомі щонайтісніші взаємини психічного і фізичного здоров'я. Моральна упевненість у необхідності і користі заняття фізкультурою є могутньою підмогою організму.
Постійність заняття фізкультурою. Ефект від заняття фізкультурою наступає тільки при регулярному і тривалому їх застосуванні. Взагалі, ефект від заняття фізкультурою наступає у кожної людини індивідуально. Одна людина може через тиждень відчути зрушення до позитивного результату. Але це не означає, що якщо у вас такого результату немає, то потрібно опускати руки.
Бути здоровим - це природне прагнення кожної людини.
Численні дослідження доводять, що фізичні вправи захищають нас від багатьох проблем, що часто зустрічаються, із здоров'ям. Регулярна фізична активність знижує ризик гіпертонії на 8-10 %. Крім того, вона скорочує вірогідність смерті від інфаркту міокарда протягом подальших 3 років, знижує ризик ангіни, затримує розвиток атеросклерозу, покращує самопочуття. Люди, які ведуть активний спосіб життя значно рідше захворюють раком грудей, (простати, легенів), чим пасивні люди.
Факти:
1. Вправи зменшують кількість заліза в крові (залізо сприяє утворенню вільних радикалів, які ушкоджують клітини).
2. Фізична діяльність стимулює роботу кишечнику, що скорочує час контакту канцерогенних речовин із слизистою оболонкою кишечнику.
3. Вправи зменшують кількість естрогену і прогестерону в крові, знижуючи, таким чином, ризик розвитку раку грудей у жінок і раку простати у чоловіків.
4. Вправи стимулюють імунну систему, особливо лейкоцити, які знищують ракові клітки.
5. Комплекси спеціальних вправ абсолютно не шкодять суглобам. У астматиків короткочасні вправи можуть привести до нападів. Проте, тривалі вправи, навпаки, зменшують їх кількість.
6. Фізична активність покращує роботу серця і органів дихання. Укріплюючи скелетні м'язи, фізичні вправи запобігають остеопорозу - зниження щільності кісткової тканини, при якому вірогідніші порушення цілісності.
7. Регулярні заняття вправами сприяють нормалізації маси тіла, а 80 % страждаючих діабетом, знижують кількість холестерину тощо.
Вправи є важливими як для фізичного, так і для психічного здоров'я.
Категорія: Класному керівнику | Додав: nosenkohistory (24.03.2020)
Переглядів: 303 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]