П`ятниця, 19.04.2024, 16:02
Головна » Статті » Виховна робота » Сценарії заходів

година спілкування « Учитель - моє покликання»

Сценарій години спілкування за темою:
« Учитель - моє покликання.»

Автор: Мисловець Віталіна Іванівна,
класний керівник 8-Б класу

Зміст виховної діяльності: Ціннісне ставлення до праці
Час проведення: 45 хвилин
Місце проведення: класна кімната
Тема: Учитель - моє покликання.
Мета: Збереження традиційної поваги до професії вчителя; створення умов для розвитку творчої особистості кожного учня.
Завдання: Виявити вдячність і повагу до людей благородної професії – вчителів;
Удосконалення творчих здібностей учнів; Формування культури спілкування і поведінки.
Підготовчий етап: Підготовка реквізиту до музичних номерів, святкове оформлення класної кімнати, підготовка учнів до виступів, підготовка фотовиставки.
Обладнання: комп'ютер, мікрофони.

Хід години спілкування

На фоні музики "Під дахом будинку свого" виходять ведучі.

Ведучий 1.
Ми всі поспішаємо за чудесами,
Але немає нічого кращого,
Чим знову зустрітися тут з вами,
Під дахом будинку нашого.

Ведучий 2. Добрий день, дорогі друзі! Ми не випадково почали наше святкове привітання саме з цих слів: "Під дахом будинку свого".

Ведучий 1. Справа в тому, що тут ми проводимо дуже багато часу, і тому ми сміливо можемо сказати, що наш гімназійний клас для кожного з нас давно вже став майже рідним домом.

Ведучий 2. І в нашому будинку сьогодні свято!

Ведучі (хором). День вчителя!

Звучить пісня "Під дахом будинку свого".

Ведучий 1. Сьогодні з нами разом святкують День Вчителя педагоги всієї країни, які працювали або працюють в навчальних закладах Батьківщини. Це ті, хто багато років віддавав і віддають знання своїм учням, хто вчив і вчить дітей радіти сонцю, співати, мріяти, вирішувати задачі і математичні, і життєві, ті, хто кожен день зустрічався і зустрічається з допитливими і пустотливими очима своїх вихованців.

Ведучий 2. "Учитель" – яке багатогранне це коротке слово, і скільки воно вміщає в себе змісту! З учителем пов'язане становлення людини, формування його характеру, розуму, совісті, думок. Ми щиро вітаємо всіх вас, дорогі педагоги, з чудовим святом, Днем Учителя, і бажаємо вам всього доброго в житті! Слово для привітання надається меру класу.

Ведучий 1.
Вам - довгих років! Вам - світлих років!
Вам - голос серця нашого!
Почесніше професії немає,
Ні благородніше вашої!

Ведучий 2.
Вас вітаємо з вашим Днем!
Нехай добрим свято буде!
Сьогодні ми для вас заспіваємо,
Дорогі наші люди!

Виконується пісня "Вам, вчителі ми присвячуємо".

Ведучий 1. Дорогі педагоги, наша перша вчителько, класний керівник! День Учителя - свято найстійкіших, мужніх і безкорисливих людей на Землі! І ми подвійно раді тому, що разом з нами сьогодні наші вчителі - пенсіонери! Це люди, які пропрацювали в нашій гімназії не один десяток років (називаються прізвища, імена по батькові педагогів). Сьогодні у вас, дорогі наші заслужені педагоги, свято - "з сивиною на скронях", радісне і трішки сумне. Цей день був і буде в житті кожного з вас. І, коли до вас прийде ваш колишній учень і тихо скаже вам "спасибі" за все те, що зроблено, на очі навернутися сльози і стане шкода безповоротно минулого часу, але залишиться гордість за те, чим жили, що творили, що створили.

Ведучий 2. Ваші долі - це віхи, за якими можна прослідкувати історію нашого навчального закладу. Ваші долі - це відкрита книга нашої гімназії. Відкрийте її і подивіться, і, все, що ви побачите - скромний пам'ятник вчительській і людській праці. І не дивно, що з нашої школи вийшли люди, що стали чудовими інженерами, агрономами ,науковцями, економістами і просто хорошими, добрими, чесними людьми. Багато чого було зроблено вами, всього не перелічити, але найбільше ваше досягнення - Людина, Особистість.

Музичний подарунок.

Я пам'ятаю день і час,
Коли пішов у перший клас,
Коли за парту вперше сів
І першу лінію провів...
Як перше слово прочитав,
Як першу букву написав,
І перші вчительки слова,
Що хліб - усьому голова.
Повік залишаться в мені
Дитячі мрії осяйні,
Стежина в росяні поля
І перша вчителька моя.

Ведучий 2.Шановна Лариса Миколаївна, що вас надихнуло стати саме на професійну стежку педагога? ( Слово надається першій вчительці ).

Вчитель! Скільки сили треба,
Щоб навчити нас усіх,
І терпіння, і бажання,
І надій, і сподівання.
Вчитель наш - найкращий у світі,
Допоможе в хвилину важку,
І нехай тільки посмішки й квіти,
Він знайде на своєму шляху.

Ведучий 2. Шановна Віталіна Іванівна, хто з педагогів був Вашим ідеалом, коли ви навчалися в школі? ( Слово надається класному керівникові ).

Ведучий 1.
Усі стежки — від шкільного порога. Початок усіх професій — у шкільному класі. Ключ до всіх духовних багатств світу — у нього, шкільного наставника.

Ведучий 2. Саме до вчителя спрямовані найкращі слова подяки за те, що він робить для дітей, для справи виховання. Поет І. Драч влучно відзначив:

Нема лихішої роботи, ніж учительська,
Нема виснажливішої роботи,
Де нерви паляться, мов хмиз сухий,
Де серце рветься в клекоті і в чаді,
Але нема щасливішої долі,
Коли Людина з рук твоїх, Людино,
Іде у світ, на краплю світ людніє.

Ведучий 1.
Це справді благородна мета — сьогодні працювати для майбутнього, сіяти зерна доброго, світлого, щоб зійшли вони в душах молодого покоління.
Учитель! Той, хто навчає, хто збагачує розум і душу молодої людини, хто відкриває перед нею невичерпну скарбницю знань і невмирущих моральних цінностей. І нам в житті пощастило, бо ми зустріли справжніх вчителів!

Ведучий 2. Частинка їхніх сердець, їхніх порад і життєвої мудрості будуть в нашому житті вічно світити й допомагати вижити в найскрутніші часи. Промайнуть роки, але пам'ять повертатиме нас до найкращої пори життя — шкільної.

Ведучі (хором). І це завдяки вам, дорогі вчителі.

Звучить заключна лірична музика, Учні вручають квіти вчителям.
Категорія: Сценарії заходів | Додав: VVS (17.10.2012)
Переглядів: 3750 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.