Миргородська гімназія імені Т.Г.Шевченка Миргородської міської ради Полтавської області
Субота, 21.04.2018, 07:58
Вітаю Вас, Гість


Працівник кримінальної міліції


Друзі сайту


Пошук


Головна » Статті » Виховна робота » Сценарії заходів

година спілкування «Сходинками до вершини успіху».

Сценарій години спілкування за темою:
«Сходинками до вершини успіху».

Автор: Носенко Володимир Анатолійович,
класний керівник 11-Б класу

Зміст виховної діяльності: Ціннісне ставлення до праці
Час проведення: 45 хвилин
Місце проведення: класна кімната
Тема: «Сходинками до вершини успіху».
Мета: формувати в учнів свідоме ставлення до навчання; сприяти розвитку мислення та творчої активності учнів; виховувати в учнів повагу до себе, упевненість, що знання необхідні їм для отримання в майбутньому бажаної професії і визначення життєвого шляху; проаналізувати навчальну успішність учнів 11-Б класу за I чверть.
Обладнання: : аудіозапис музики, плакати з прислів'ями на тему навчання, картки із назвами різних професій, фотографії заходів в яких брали участь учні 11-Б класу.
Коментар: наприкінці заходу ведучі пропонують учням заповнити анкети «Сходинками до вершини успіху», які потім передають шкільному психологу.

ДІЙОВІ ОСОБИ
1 -й ведучий
2-й ведучий
У ч н і - ч и т ц і (чотири особи)
Виховний захід відбувається в класі. Столи в приміщенні розставлені півколом, щоб усі учні добре бачили одне одного. Угорі на видному місці прилаштовано плакати з українськими народними приказками на тему навчання:«Наука в ліс не заведе, а з лісу виведе», «Здобудеш освіту — побачиш більше світу», «Корінь навчання гіркий, а плід його солодкий», «Наука і труд поряд живуть», «Знання і мудрість прикрашають людину»,
«Навчання — світло, а невчення — пітьма», «Не тоді сором,як не знаєш, а тоді, як не вчишся».

Звучить музика. Наперед виходять ведучі.

1-й ведучий. Доброго дня, друзі!

2-й ведучий. Привіт, юнаки та дівчата. (Показує на плакати з прислів'ями) Як ви гадаєте, про що ми поведемо сьогодні розмову?

Учні читають прислів'я, відповідають на запитання: «Розмова йде про користь навчання».

1-й ведучий. Так, правильно, ми поговоримо про навчання, точніше про те, як воно допомагає у житті. А щоб наша бесіда була більш цікавою, давайте оберемо з наведених прислів'їв одне, коротеньке, і ним назвемо наш захід. Учні обирають назву заходу.

2-й ведучий. Що ж, тему бесіди обрано, тож можна розпочинати. Та спочатку скажіть мені, навіщо людині навчатись? Жили ж собі люди колись і без освіти.

1-й ведучий. Учні висловлюють власні думки щодо запитання. Ведучі доповнюють і узагальнюють відповіді.

1-й ведучий. Так, друзі, без освіти не можна отримати професію, про яку мрієш з дитинства, не можна стати розумною досвідченою людиною. На світі існує чимало добрих професій, корисних і цікавих.
Наперед виходять учні-читці.

1-й учень
У нашім парку квітникарка
Зростила тисячі квіток!
Якщо буває дуже жарко,
Ми в парк ідемо, в холодок.
Тут на спочинку по роботі
Приїжджі люди і свої.
Лиш квітникарка у турботі,
Щодень ми бачимо її.

2-й учень
Вона з лопатою, сапою,
Зі шлангом — дощ пустити слід!
І все немає їй спокою
Ні в полудень, ані в обід.
Весела, рада квітникарка, —
Розквітли квітоньки усі!
І мовить так: Хай люди в парку
Відпочивають у красі.

2-й ведучий. Ось така чудова професія — дарувати людям красу квітів. А які ще професії, що роблять наше життя гарним, ви знаєте?

Учні відповідають: «Художник, музикант, скульптор, дизайнер, перукар, модельєр та ін.
Ведучі доповнюють відповіді учнів. Наперед виходять учні-читці.

3-й учень
Наш кухар, ніби боровик,
Надів біленьку шапку,
Готує нам він холодник
І запікає бабку.

4-й учень
Смачний у кухаря пиріг,
Чудова каша манна.
Він дбає про здоров'я всіх —
За це йому і шана.

1-й ведучий. Дійсно, професія кухаря дуже корисна. До речі, професій, які дбають про нас, чимало. Цікаво, чи знаєте ви їх?

Учні називають корисні професії і пояснюють, про що дбають люди цих професій. Орієнтовні відповіді: Лікар — піклується про здоров'я людей, Учитель — дбає про освіту, міліціонер — стежить за порядком і дотриманням законів, пожежник — рятує від пожеж, водій — перевозить пасажирів, листоноша — доставляє пошту, будівельник — зводить будинки.

2-й ведучий. Отже, друзі, виявляється, немає нікчемних професій — кожна потрібна, бо створена на благо людей. А тепер пропонуємо трохи пограти.
Ведучі проводять творчу гру.
«Гімн освіті»

Ведучі поділяють учнів на кілька груп і розподіляють між ними різні професії. Наприклад, одна група — лікарі, інша — учителі, третя — будівельники, четверта — художники.

Кожна група має перелічити головні риси характеру, які притаманні людям тієї чи іншої професії, а потім написати девіз цієї професії (чотири рядки).
По закінченні гри ведучі й учні спільно визначають, яка група відповідала найкраще. Із написаних девізів складають «Гімн освіті».

1-й ведучий. Напевне, кожен із вас мріяв про те, ким буде, коли виросте. Хтось хотів стати лікарем, хтось — геологом чи археологом, а хтось — економістом... Одним словом, скільки професій, стільки і мрій. Та чи добре ви знаєте, які науки потрібно опанувати, щоб здійснити свою мрію?

Учні по черзі називають професію, яку хочуть набути після школи, і шкільну дисципліну, знання якої важливе для цієї професії. Орієнтовні відповіді: Економіст — математика, лікар та аптекар — біологія, хімія, археолог — історія, геолог та еколог — географія, біологія, інженер-будівельник — математика, фізика, програміст — інформатика, перекладач — іноземна мова.

2-й ведучий. Людина навчається передусім тому, що їй цікаво дізнатись про щось нове і чогось навчитись. Це — перша причина. Від природи потяг до навчання є в кожного з нас. Але одні люди розвивають у собі допитливість, а інші лінуються. Скажіть, друзі, а що вас спонукає до навчання?

Учні висловлюють власні думки щодо запитання.
Звучить музика.

1-й ведучий. От і добігає кінця наша розмова про користь навчання. А тепер давайте проаналізуємо успішність, як всього нашого класу в цілому, так і кожного окремо. Чи кожен з вас задоволений своїми результатами за підсумками I чверті?
Кожен учень висловлює свої думки. Заповнюється анкета «Сходинками до вершини успіху»

2-й ведучий. Сподіваємось, що вам було цікаво. А наостанок ми хочемо побажати: навчайтесь із задоволенням і зростайте розумними людьми.

1-й та 2-й ведучі (разом). Щасти вам, друзі!

Виховний захід закінчується.
Категорія: Сценарії заходів | Додав: VVS (17.10.2012)
Переглядів: 3007 | Рейтинг: 0.0/0
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]