Миргородська гімназія імені Т.Г.Шевченка Миргородської міської ради Полтавської області
Четвер, 18.04.2024, 07:53
Вітаю Вас, Гість
Головна » Статті » Виховна робота » Сценарії заходів

Година спілкування „Школа – наш дім, ми господарі в нім”

Сценарій години спілкування за темою:
„Школа – наш дім, ми господарі в нім”

Автор: Погорєлов Олег Віталійович,
класний керівник 6-В класу

Зміст виховної діяльності: Ціннісне ставлення до праці
Час проведення: 45 хвилин
Місце проведення: класна кімната
Тема: „Школа – наш дім, ми господарі в нім”
Зміст виховної діяльності: ціннісне ставлення до себе.
Мета: поглибити знання учнів про учнівське самоврядування; організувати класне самоврядування; сприяти розвитку мислення, мовлення; виховувати повагу до оточуючих.

Вступне слово вчителя.

Ось ви і в школі, тепер ви — учні, школярі. Приходите у це приміщення кожного дня, щоб одержувати нові знання, набиратися розуму, вчитись жити у колективі, дружити, ставати щодня мудрішими. З вами разом навчаються багато хлопчиків і дівчаток. Усі ви — школярі, а це багато до чого зобов’язує, бо в кожній школі є свої звичаї, правила, традиції. Як і в кожній школі, тут є свої герої, спортсмени, артисти, переможці шкільних олімпіад, поети, художники, відмінники і т. д. Як і кожна інша, наша школа славиться чимось особливим, таким, якого нема ніде більше. Це ваша рідна школа і вона найкраща, бо ви тут протягом багатьох років навчаєтеся, проводите свій вільний час, пізнаєте чимало цікавого, стаєте дорослішими. Це — ваша школа! Це — ваш рідний дім, а ви у ньому справжні господарі! Правда ж, чудово? Я теж так думаю. І від вас багато чого залежить і доброго, і не зовсім доброго також.
Що ж це означає? А ось що. Насамперед від вас залежить порядок і чистота у школі, бо якщо ви зразково поводитиметеся, не смітитимете, не битимете нічого і не ламатимете, то в школі буде порядок і чистота. Коли ви розведете у школі живі квіти і доглядатимете за ними, то всюди стане затишно і красиво. Якщо кожен триматиме в порядку своє робоче місце, то буде скрізь охайно. Якщо хтось започаткує добру традицію у своїй школі, то всі підтримають і продовжать її, а це означає, що у школі буде цікаве змістовне життя. Отак завжди, все добре знайде підтримку товаришів, і школа, місце, де проходитимуть ваше дитинство і юність, буде найкращою. Все залежить від вас, тому що ви — у своїй школі господарі. Треба бути активними, відповідальними, бережливими, охайними, старанними. І ще багато гарних якостей слід набути, щоб стати справжніми господарями у своїй школі. Отож, старайтеся! Все залежить від вас.

Учень1.
Для того, щоб учні могли приймати активну участь у житті своєї школи організовується учнівське самоврядування.

Учень2.
Учнівське самоврядування – добровільна організація учнів навчального закладу, яка забезпечує право і надає можливість в межах Статуту здійснювати регулювання і управління справами, які належать до їхньої компетенції та в інтересах учнів навчального закладу.

Учень1.
Учнівське самоврядування здійснює свою діяльність у співробітництві з адміністрацією та колективом вчителів, а також з батьківським комітетом.

Учень2.
Учнівське самоврядування, колектив учителів та батьківський комітет складають разом так званий “трикутник”. Всі сторони цього трикутника, – вчителі, батьки, учні, – зацікавлені в тому, щоб діти успішно закінчили навчальний заклад.

Учень1.
Школа – маленька держава-республіка. Її громадяни – учні, батьки, вчителі, а отже, за визначенням, вони є рівними в своїх правах. Батьки та вчителі – дорослі. Вони добре знають чи мають знати свої права, навіть вміють їх захищати. Учні – неповнолітні. Значна частина з них своїх прав не знає, не вміє їх захистити. Деякі вчителі та окремі представники адміністрації, а також частина батьків користуються своїми перевагами дорослих і порушують невід’ємні права дітей.

Учень2.
Це, однак, не означає, що всі вчителі і всі батьки такі. Більшість з них усвідомлює свою відповідальність за долю тих, хто від них залежить.

Учень1.
Щоб забезпечити реалізацію своїх прав, учні в навчальному закладі можуть створити свою організацію, яку називають “учнівське самоврядування”. Саме ця організація має допомогти їм у організації шкільного життя. Але організувати цікаве та ефективне шкільне життя можна тільки за умови налагодження взаємодії між всіма трьома сторонами “трикутника”: учнівським самоврядуванням, вчителями, батьками.

Учень2.
Метою самоврядування учнів у навчальному закладі є:
• надати можливість учням самостійно організувати шкільне життя, зробити позакласне життя цікавим, а навчання – більш ефективним;
• навчитися жити за принципами та законами демократії;
• підготуватися до майбутнього суспільного громадянського життя дієздатного дорослого громадянина.

Учень1.
Одночасно із учнівським самоврядуванням навчального закладу варто організувати і самоврядування класу. Тоді клас сам визначить, куди поїхати на екскурсію, в якому конкурсі взяти участь, коли і кому випустити газету, нарешті, кого саме висунути на виборах у шкільне самоврядування і як підтримати свого кандидата на виборах.

Учень2.
Напрями роботи самоврядування:
• Прес-центр. Учні з журналістським хистом створюють власну газету.
• Туристично-екскурсійний – організовує екскурсії по рідному місту, по Україні, і навіть за кордон.
• Спорт та здоров’я. Одна справа, коли змагання організовує вчитель фізкультури, інша − коли такі змагання організовує самоврядування. Це − і цікавіше, і участь у таких змаганнях вже не розглядається як примусова.
• Дозвілля. Ніхто так цікаво не напише сценарій КВК, як сама команда. Спробуйте і переконайтеся.

Слово вчителя.
А зараз я пропоную вам організувати самоврядування нашого класу. Для цього нам потрібно провести вибори мера класу, його заступника та розподілити учнів класу за напрямами роботи самоврядування.

Вибори мера класу.

Вибори заступника мера класу.

Розподіл учнів класу за напрямами роботи самоврядування.

Учень.
Школа відкрила нам двері свої,
Кличе учитися всіх.
В школі навчаються друзі мої,
Пісня лунає і сміх.
Радість і мудрість у школі живе,
Школа — це рідний наш дім.
Мрія усіх у політ нас зове,
Діти щасливі у нім.

Підсумок години спілкування

Слово вчителя.
Все залежить від кожного з вас, дорогі діти. Буде пишатися вами школа, буде пишатись і Батьківщина, вся наша рідна Україна. Бо хто з дитинства наполегливо трудиться, досягає успіхів, старається, той і в життя доросле піде активним трудівником, який досягне своєї мети у житті і своєю наполегливою працею, активним способом життя прославить рідну Україну. Отож, у добрий час вам, діти! Любіть свою школу, все зробіть для того, щоб вона була найкращою, щоб вам у ній було затишно і добре. Все залежить саме від кожного з вас. Бо школа — це твій рідний дім, будь господарем у нім! А де добрий господар, там і гарний дім, правда?!
Категорія: Сценарії заходів | Додав: VVS (17.10.2012)
Переглядів: 13473 | Рейтинг: 5.0/1
Всього коментарів: 0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]