Четвер, 28.03.2024, 16:13
Головна » Статті » ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА

Свята Покрово України, Дай нам, щоб ми були щасливі!

Осінь багата на кольори, щедра на дари, а ще восени є чимало свят. От наприклад у жовтні, ми святкуємо і день захисту тварин, і день Юриста, і день дівчат і ще багато різних свят. Та все ж із настанням жовтня всі чекають на одне велике свято - Свято Покрови Пресвятої Богородиці. Це свято було засновано у 1164 році князем Андрієм Боголюбським на честь Божої Матері, яка зняла зі своєї голови хустку – покрову і розкинула її над людьми, що знаходились у церкві, одночасно молячись за їх спасіння і врятування від біди. Покрову шанували не тільки козаки на січі, звідси і друга назва Козацька Покрова, а й на всій території України.

Це свято має свої традиції й обряди, яких намагалися дотримуватись у кожній родині. Саме з такими обрядами та традиціями на передодні свята (12 та 13 жовтня 2021року) ознайомились учні 2-х та 3-х класів гімназії імені Т.Г. Шевченка.

Діти попросили у святої Покрови захисту від лиха та здоров’я на майбутнє. Дізналися, що неможна працювати на полі після Покрови: «Не сій після Покрови бо на полі буде голо». Познайомилися з правилами складання пожинального, обрядового снопа, який на свято вносився в хату і встановлювався на почесному місці.

Другокласники і третьокласники із задоволенням спробували свої сили у створенні власних оберегів та змайстрували вишиванки в техніці орігамі. Поділилися розповідями про свої домашні обереги.

Та найбільш незвичайним став для дітей обряд «Запікання кутів». За традицією у цей день господиня пекла багато млинців. Перший млинець ділився на 4 частинки і як подарунок розносився покутам, щоб в хаті було тепло і затишно, а домовик – охоронець дому й родинного тепла міг спокійно перезимувати. Після чого вся родина збиралась за святковою вечерею. А наші учні із задоволення поласували млинцями які дбайливо спекли їхні матусі.

Завідувач бібліотекою Алла Савчук.

Категорія: ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА | Додав: Ludmila (20.10.2021)
Переглядів: 158 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.