Четвер, 25.04.2024, 14:47
Головна » Статті » ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА

Ретро-фотовиставка «Миргород ХХ століття»
Ретро-фотовиставка
«Миргород ХХ століття»

«Чудове місто Миргород! Яких тільки нема в ньому будинків! І під стріхою, і під очеретом, і навіть під дощаним дахом; праворуч вулиця, ліворуч вулиця, скрізь прегарний тин; по ньому в'ється хміль, на ньому висять горшки, з-поза нього соняшник показує свою сонцеподібну голову, червоніє мак, мигтять товсті гарбузи... Розкіш! Тин завжди прикрашений речами, які роблять його ще мальовничішим: чи почепленою плахтою, чи сорочкою чи шароварами. В Миргороді немає ні злодійства, ні шахрайства, і через те кожен вивішує, що йому спаде на думку. Як будете підходити до майдану, то, певне, спинитесь на якийсь час полюбуватися краєвидом: на майдані стоїть калюжа, дивовижна калюжа! Єдина, яку тільки вам щастило коли-небудь бачити! Вона займає мало не весь майдан. Чудова калюжа! Будинки й будиночки, що здалека можуть здатися за копиці сіна, обступивши навкруги, дивуються з її краси» ….(М.В.Гоголь)

Таким нам описує Миргород, у своєму творі «Повість про те як посварилися Іван Іванович з Іваном Нікіфоровичем», наш видатний земляк - Микола Васильович Гоголь. З плином часу місто звісно змінювалось, розквітало, але загальний вигляд все ж таки зберігся. Всі вулиці міста сходяться до центру, там, же ми знайдемо знамениту Миргородську калюжу. Сучасний Миргород ми спостерігаємо зараз. Та хотілося б прогулятися вуличками Миргорода у минулому столітті. Машину часу, нажаль ще не вигадали, але є такий чудовий винахід людства, як фотографії. За допомогою них гімназійна бібліотека і запрошує Вас, прогулятися Миргродом першої половини ХХ сторіччя, переглянувши ретро-фотографії.

Використані джерела:
Гоголь Н.В. Миргород: Повести/Автор предисл. и примеч. В.М. Гуминский; Художн. И.М. Годин.- М.: Дет. лит., 1989. – 288с.: ил.(Школьная б-ка)
Розсоха Л. З історії миргородських вулиць. – Київ:вид. ВБ «Аванспост – прім», 2012. – 304с, іл.
Фото з сторінки спільноти mirgorodtown в інстаграм
Категорія: ШКІЛЬНА БІБЛІОТЕКА | Додав: allasavchuk1977 (03.11.2021)
Переглядів: 162 | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.